طنز تلخ , قهوه اسپرسو!
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان

بماند که فوتبال امری است کاملا مردانه. بماند که این فقط و فقط از عهده مردان بر می آید که ٩٠ دقیقه ی محض به یک توپ سفید خالخالی تو خالی تمرکز کنند و چشم ازش بر ندارند. بماند که این حوزه فوتبال آنقدر تخصصی شده که هیچ مردی در شان و منزلت خویش نمی بیند که با یک خانم بحث کارشناسی نماید. همه این ها بماند  و می گوییم که با وجود همه این ها دیدیم که خانم ها هم علاقه ای به این امر خوش خوشانک نشان می دهند. اما فوتبال دیدن این ها کجا و مردان کجا.

یک خانم هرچقدر هم به فوتبال علاقه داشته باشد نمی تواند و نخواهد توانست ٩٠ دقیقه به اضافه پس و پیش هایش میخ یک توپ باشد. ما که به عمرمان نتوانستیم یک بازی کامل جلوی تلویزیون بنشینیم و از جایمان تکان نخوریم. کرمی در وجودمان وول می خورد که اجازه نمی دهد از پس این امر مشکل یعنی نشستن یک جا و تمرکز کدن برآییم.البته آنهایی هم که ابراز علاقه شدید می کنند محال است که به حواشی مانند بزرگ بودن دماغ تری آنری یا کچل بودن وروون یا بلند قد بودن و کوتاه قد بودن آن یکی و این یکی توجه نداشته باشند.

اگر از یک خانم درآخر فوتبال بپرسید مثلا تیم الف چند تا موقعیت خطر ناک داشته عمرا اگر بتواند درست و صحیح جواب دهد. عوضش چنان دقیق آمار تف انداختن های فلان بازیگر یا انگشت در دماغ کردن های گلر فلان تیم را عرضه می کند که وسوسه می شوید دیگر حواشی فوتبال را که از نظر خودتان پنهان مانده را نیز سوال کنید. آن موقع است که متوجه می شوید فوتبال چه بازی جالبی بوده و شما خبر نداشتید. از دیگر تفاوت های دیدن فوتبال این است که مردان مانند همان توپی که این ور و آن ور می رود آنها هم به چپ و راست متمایل می شوند. ولی خانم ها در این گونه موار چشم هایشان ریز و درست می شود . شاید هم ناخن هایشان در طول بازی تمام شود و دیگر نیازی به سوهان و این چیز ها نداشته باشد.

القصه این پست پست آخری خواهد بود که راجع به فوتبال گذاشته خواهد شد خیالتان راحت. اما این پست را به دلیل باخت آرژانتین در مقابل آلمان گذاشته ایم. زیرا اندک تمایلی به آرژانتین داشتیم. لذا با این وضع موجود گمان می کنیم بهتر است از طرفداری این تیم دست برداریم شاید بندگان خدا بتوانند دفعه بعد به نیمه نهایی راه یابند.

البته ناگفته نماند که اگر همه تیم ها یک اختاپوس پیشگو داشتند خیلی قوی تر و با انگیزه تر از آلمان پیش می رفتند.

[ ۱۳۸٩/٤/۱۳ ] [ ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ ] [ ریحانه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
امکانات وب