طنز تلخ , قهوه اسپرسو!
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان

در آستانه غول بی شاخ و دمی به نام کنکور هستیم که فکر و ذکر همه جوانان امروز و دیروز و فردا را اشغال نموده است..
کنکور نام وهم آوری که بعید نیست تا چند سال دیگر مادری برای تنبیه و تربیت و فرزندش به او بگوید به کنکور میگم بیادا!!!
و اما بعد از چند سال که از گذراندن این خان وحشتناک زندگیمان میگذرد به پشت سر نگاه می کنیم و می بینیم چقدر خام بودیم که به توهم آفرینی های معلمانمان گوش میدادیم.

بماند.. این روز ها بیشتر حال کنکوری های بلاگستان را درک میکنم. برای کاهش آشفتگی حالشان چند نکته تستی را بیان میکنم که در خاطر داشته باشند:

1. اولین نکته این است که در کنکور مهمترین معضل , معضل مزاجی است. چه بسا دیشب اشتهای غذا خوردن نداشتید یا امروز صبح صبحانه نخورده اید و اکنون دل ضعفه تمام زحمات یک ساله اتان را به خندق بلا فرستاده است. یا از جمله افرادی هستید که با دیدن اولین سوال کنکور قند داغ لازم خواهید شد.. برای پیشگیری باید کوله باری از خوراکی های شیرین در دسترس باشد.. خواهش میکنم همین یک روز خست خود را کنار گذاشته و به اندازه آذوقه یک کنکور خوراکی همراه داشته باشید.

2. نکته مهم دیگر وضعیت دفع می باشد.. شما حساب کن هر تست تقریبا 75 ثانیه وقت دارد(زمان ما که این گونه بود نمی دانم اکنون مشمول قانون یارانه شده یا نه) و زمان دفع مثانه یا لوله گوارش شما به حداقل ده دقیقه(با احتساب رفت و برگشت) نیاز دارد.. یعنی دیگر خودتان حساب کنید پرتقال فروش را.. در این جور موارد بهتر است شما قبل از ساعت کنکور هر ده دقیقه یک بار دفع را انجام دهید که زمان بیشتری برای خود بخرید.. اگر خیلی به آینده خود و سرنوشت این کنکور حساسید یا در آن دسته از افرادی قرار دارید که استرس تنها بر کلیه هایتان عارض میشود از بهترین گزینه یعنی پوشک ایزی لایف را استفاده کنید . خدا خیرش بدهد سازنده این عنصر مفید را .. اگر آن زمان ها هم از این دست وسایل در دسترس بود الان ما صنعتی شریف کارشناسی ارشد میگرفتیم...

3. نکته بارز سوم: دوست عزیز.. به جان خودم به جان خودتان اگر یک گونی هم مداد هاش بی مشکی رنگ یا مداد جادویی همراه خودتان ببرید در کنکور قبول نمی شوید. سر جلسه کنکور می بینی جلویی هر تست را با یک مداد میزند هول نشو .. سرت به کار خودت باشد و همان دو عدد مدادی که همراه می بری و یک تراش.. (این مورد هم استثنا دارد .. برای افرادی که در هیجان ناشی از کنکور و بلد بودن سوال ها چنان مداد را بر صفحه میکوبند که مداد از وسط دو نیم شود.. این افراد همان بهتر که یک گونی مداد ببرند)

4. نکته مهم دیگر برای مواقع آفتاب و مهتاب و پرده های کلاس است و باد های موسمی تابستان و پرده هایی که بر روی برگه ها و صورت ها ارکست سمفونی اجرا میکنند و شما مجبور هستید با یک دست پرده را از خود برانید با دست دیگر سایه بانی از آفتاب برای خود ایجاد کنید(خاطره تلخ خودم که در 4 ساعت کنکور رسما کباب شدم!!!) توصیه میکنم کلاه آفتابی و یک عدد گیره برای پرده همراهتان باشد.. این موارد پیش بینی نشده یک ملتی را بد بخت کرده ها. از من به شما نصیحت..

5. و نکته آخر این که اگر همان اول بسم الله به اولین سوال نگاه کردی, بلد نبودی و دومی و سومی و چهارمی و کلا تا سوال دهم را بلد نبودید اصلا دست پاچه نشوید.. غش نکنید.. گریه نکنید .. داد وفغان نکنید.. مطمئن شوید که سوال ها را درست به شما داده اند و حوزه را اشتباه نرفته اید(که خدا کند اشتباه نرفته باشید چون در آن صورت یک ایزی لایف هم برایتان کم است!!) اگر چنانچه سوال ها همان سوال های خودتان بود برگه را بر زمین بگذارید و چند نفس عمیق بکشید و خجسته به اطراف نگاه کنید و از نگاه متعجب مراقب هم نهراسید.. یک عدد شکلات بخورید و چند دقیقه بعد دوباره از سوال 11 شروع کنید به خواندن. درست از همان 11.. امیدوارم از 11 به بعد را دیگر بلد باشید که در غیر این صورت دیگر کاری از دست ما بر نمی آید...

یادآوری: برای دوستان کنکوری بلاگستان و غیر بلاگستان دعا کنید.. جوانند و هزار تا آرزو دارند.. دعا کنید از این غول  رستم کش خلاصی یابند و ببینند در دانشگاه ها هم خبری نبوده که این طور خودشان را جرواجر نموده اند!!!
یادی میکنم از پسر تنها (یک سال است نت را گذاشته کنار), نوید(صدای زندگی), دن کیشوت, آرمان, و دیگر کنکوری های عزیز..

[ ۱۳٩٠/٤/۸ ] [ ٩:٠٧ ‎ب.ظ ] [ ریحانه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
امکانات وب