طنز تلخ , قهوه اسپرسو!
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان

پیش نوشت: همیشه خوبی انسان ها در مرگ آنها نمود دارد.. خوبی شیرزاد در مرگش به رخ کشیده شد.. این همه آدم برایش عزادار شدند و به غیر از خوبی اش چیزی نگفتند.. روحش شاد.

و اما بعد..

کودک که بودیم همیشه معلم ها را با دو شاخ و بعضا هم یک دم تصور می کردیم که میخواهند ما را درسته قورت بدهند .. همین تصور کودکانه باعث میشد هیچ وقت با معلم ها صمیمی نشویم و همیشه راه خود را به هر عنوانی کج می کردیم تا به تور معلم جماعت نخوریم..(در اینجا لازم است به خاطر این طرز فکر زننده قبل از همه از خودمان و سپس از همه معلمان این دیار و آن دیار پوزش بطلبیم)

بزرگتر که شدیم همین حس را نسبت به اساتید گرانقدر داشتیم.. با این تفاوت که آنها گاهی شاخ هایشان هم نمایان می گشت و با بیرحمی تمام ما را یا می انداختند یا نمره شایسته ای نمیدادند..

فارق التحصیل که گشتیم گفتیم خدارا شکر که از دست هر گونه موجود شاخ دار و دم داری راحت گشته ایم..(خوب مادرمان هرچقدر هم بیرون معلم بود درون خانه مادر بود لذا شاخ و دمش را همان بیرون خانه جا میگذاشت و ما نمیدیدم)

تا این که دست تقدیر ما را هم شاخ و دم دار کرد..

وقتی وارد جرگه معلمان گشتیم فهمیدیم یک عمر در اشتباه بودیم و هزاران حسرت بر این عمر فنا شده بود که گریبانگیرمان شده بود..

امروز بعد از یک سال به بُعد های پنهان معلم های شاخ دار و دم دار آن زمان دست یافتیم. امروز کشف کردیم که کودک درون معلم ها از هر بشری فعال تر است چنان که معلم ۶٠ ساله در معرض بازنشستگی را به تاب سواری کودکانه وا می دارد.. مدیر پر جذبه را به طفل خندان و جیغ زنان در حین سرسره بازی میکند.. دبیر فرتوت اخمالوی سر کلاس را چنان به قهقه وا میدارد که محیط را پر از بچگی کند..

امروز با همه معلمان به همت مدیر رفتیم فشم.. آنقدر تاب بازی و سرسره بازی نمودیم و جیغ زدیم که جانمان در رفت... جالب آن بود که ما بین این جمع از همه جوان تر و در واقع حکم فرزند همگان را داشتیم..

واقعا به همه معلمان کودک منش و هیولا روشی که همه تلاششان بر هدایت دانش آموزان به راه راست است روزشان را تبریک می گوییم..

و اما بعد تر:

مجله دهه نود  راه اندازی شد.. گرچه نشد که برایش کل بکشیم و شادی کنیم به خاطر شیرزاد.. اما خوب باز هم از اهمیتش کاسته نشد که.. بروید و بخوانید و لذتش را ببرید.. ما هم یک نیمچه بخش نوشتاری شریک هستیم در این مجله وزین.. دست بانیان درد نکند واقعا همت می خواهد این همه هماهنگی.. قابل توجه بعضی ها..

[ ۱۳٩٠/٢/۱۳ ] [ ۸:٥٦ ‎ب.ظ ] [ ریحانه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
امکانات وب