طنز تلخ , قهوه اسپرسو!
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان

روز های آخر اسفند که می شود و این حرص و ولع ملت در امر خریدن  آجیل و میوه و لباس عید و گل و شیرینی و این ها هر آدم بیگانه تازه وارد شده به مملکتمان را به شک می اندازد که مگر این بندگان خدا چقدر قحطی زده اند که با گرفتن سیصد تومن عیدی این جور افتاده اند به جان بازار؟؟!!!

البته بماند که در بعضی موارد خاص خود ایرانی ها هم که یک عمر در این دور تسلسل غوطه میخورند وعادت دارند سوال برایشان ایجاد میشود!!!

اما خوب مطمئنا همه صورت مساله همان سیصد تومن عیدی نیست چه بسا دیده ایم که بیش از یک میلیون تومن به اقتصاد خانواده ضرر می زند این شب عیدی.. بیشتر نکته ای که باید ملتفتش باشیم این است که روز های نوروز عجیب نوستالژی آور هستند(بر وزن خواب آور).

یعنی بزرگ و کوچک و پیر وجوان ندارد همه بلا استثنا به یاد روز های خوشی که داشتند دلشان می خواهد امسال را به از پارسال بگیرند و خاطرات بهتری درست کنند. شاید برای این عید در نظرمان خوب است که در این روز ها نرخ دوستی ها افزایش می یابد و در عوض از ارزش افزوده دروغ و ریا و غیبت و از پشت خنجر زدن و رو کم کنی و این موارد قبیحه کاسته میشود.

 خوب انسان هم که گربه نیست که هر جور پرتش کنی 4 دست و پا بیاید روی زمین. انسان انسان است(به جز موارد استثنا).. دلش چیز های خوب می خواهد دلش خوشی و روز های بی دردسر و کم تنش می خواهد. دلش دوستی و خاله خان باجی بازی میخواهد...آها یک نکته مهم فراموش نشود در باب خجسته بودن ایام نوروز و آن این که در این ایام بدون این که تلاشی کنی و رنجی بکشی گنجی مفت نصیبت می شود. از قدیم هم که گفته اند "مفت باشه کوفت باشه".. عیدی را عرض می کنیم. میروی میخوری و میچاپی و به مقدار اعظم هم در چنته ات مخفی می کنی تازه باز هم بهت عیدی می دهند. خوب این کیف ندارد؟ کدام آدم خلی یه همچین موقیت اکازیونی را ول می کند؟ ها؟

[ ۱۳۸٩/۱٢/۱٢ ] [ ٥:۳٧ ‎ب.ظ ] [ ریحانه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
امکانات وب