طنز تلخ , قهوه اسپرسو!
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان

یاد محمد حسینی بخیر.. نمی دانیم کدام ور دنیا دارد آب و هوا خوری میکند که هنوز دلش را نزده که برگردد..

بماند .. یادمان می آید آن روز ها که هنوز پا بند تلویزین ایرانی بود اندر احوالات سوسک میگفت اگر پای سوسک را بگیری و بشکنی و دستت را در حلقومش فرو کنی و امعا و احشامش را بکشی بیرون و شصت پایت را در چشمش فرو کنی و از گوشش بیرون بیاوری و بال هایش را دانه دانه بکنی و با سوزن بیافتی به جان ما تحتش بعد که ولش کنی باز هم سر و مرو گنده به راه خود ادامه می دهد..

حالا نقل مدیری است.. دقیقا شده مصداق این سوسک محمد حسینی.. یعنی کم مانده که روغن این بنده خدا را در بیاورند آنقدر که فشارش داده اند ومدام برایش سوسه می آیند و دماغ بالا میگیرند و جایزه هایش را هاپولی میکنند و نامزدی های جشنواره اش را دو در می کنند و قس علی هذا..


تحسینش می کنیم با این همه قمپز و فیس و افاده ای که برایش می آیند باز هم کار می کند و جالب تر این که کم نمی آورد و بیشتر و بیشتر می تازد و به عمق کارش هم که نگاه می کنی با وجود تمام بد آموزی هایی که در ذهن ما فرو کرده اند به نام بی تربیتی دارای مفاهیم فرهنگی و تر بیتی است.. چیز هایی که ما خودمان در درون خودمان داریم ولی با دیدن آن در دیگران اخ و پیف و ایش و ویش راه می اندازیم که چه و چه..


همین طنز یک قسمتی بی نام و نشانش که ازش کش رفته اند هم با همه حرف هایش دارد ما را خر فهم می کند که کمی از درون خود بیرون بیاییم .

در واقع مهران مدیری یک آیینه بزرگ دستش گرفته و راه افتاده در شهر و ذات درونی خودمان را به خوردمان می دهد..


مهران با همه موانع موجود کار خودش را می کند و دلش برای مملکت خودش می سوزد و به خاطر کوته فکری یک عده ... هدفش را قربانی نمی کند و به اصطلاح کم نمی آورد.. خوشمان می آید.. مطمئنا ما اگر جای او بودیم و امکانات او را داشتیم بلا شک الان در بلاد فرانس بودیم یا حالا هر قبرستان دیگری.. اما او مانده همین جا و در همین موضعی که ما هی غرولند می کنیم که فلان است و بهمان است کارش را میکند..

یادآوری: در پی پیشنهاد ارمیا خان مبنی بر این که گفت بیچاره تا دوسال دیگر از فرط نت گردی مرحوم میشوی و باید سر در وبلاگت اعلامیه ترحیمت را بخوانیم تصمیم گرفتیم  گودرمان را فعال سازیم.. لذا دست به دامان آناهیتا جان شدیم و با هم دست به دست هم دادیم و با همت و تلاش ریدریدیم به گوگل و متعلقاتش .. و نتیجه اش هم همین شد که می بینید نوک دماغتان را بگیرید و مستقیم بروید میرسید به لینک های ریدریده!!!!( قابل توجه افکار منحرف .. هر گونه سو تعبیر این وسط ممنوع است.. منظورمان هم گوگل ریدر بود نه چیز دیگر)

[ ۱۳۸٩/۱۱/۱٠ ] [ ۱:۱٠ ‎ب.ظ ] [ ریحانه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
امکانات وب