طنز تلخ , قهوه اسپرسو!
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان

بچه که بودیم وقتی برف می آمد دیگر در پوست نحیف خود نمی گنجیدیم.. با اولین قطره برف دست به دعا بر میداشتیم و هی خدا خدا میکردیم که فردا را تعطیل کنند و و از خدا می خواستیم برف قطع نشود.. دو حالت داشت یا همان دو مثقال برفی که می آمد قطع می شد و امید ما ناامید , و با هزار اشک و آه و ناله ساعت 12 شب می نشستیم تکالیفمان را هول هول انجام میدادیم و فردا با لب و لوچه آویزان می رفتیم مدرسه یا این که برف آن قدر می آمد که دیگر فرق بین جاده و ماشین و جدول را نمی فهمیدیم.. آن موقع بود که از پدر و مادرمان هم بیشتر به اخبار رغبت نشان می دادیم و زودتر از آنها شبکه اخبار را می آوردیم و هی به پدر و مادر مان هیس هیس روانه میداشتیم که مثلا ما داریم اخبار گوش می دهیم و گوشمان را تیز میکردیم که فردا را تعطیل کنند.. امان از آن شبی که تعطیل نمیکردند هر چه فحش خواهر و مادر بلد بودیم روانه اشان میداشتیم.. البته آن موقع تکنولوژی پیشرفت نکرده بود و اوج فحش ناموسی ما همان خر و الاغ بود.. اما آن شب یا صبحی که می فهمیدیم تعطیل است!!!..


زمین و زمان را زیر و رو میکردیم و صبحانه خورده و نخورده با یک کاپشن و کلاه و دستکش پیزوری می پریدیم وسط برف ها و آنقدر سرسره بازی میکردیم و گوله برف با هسته سنگی به هم دیگر پرت میکردیم و چش و چال هم را در می آوردیم و آدم برفی میساختیم که دست هامان کبود میشد وطبق علم روزی که پدر و مادرمان داده بودند بهمان, می فهمیدیم الان است که انگشتامان بمیرند و قطع شوند. لذا می پریدیم خانه و دست هامان را به رادیاتور میچسباندیم  و ده دقیقه ای نگه میداتشیم تا حس برگردد به انگشتان , و باز روز از نو روزی از نو!!!

آنقدر که همه برف های روی جاده و جدول و ماشین و غیره را جمع میکردیم.. و در آخر یک سطل هم برای اندوخته امان به خانه می آوردیم و بیخیال از غرولند مادر با همان یه ذره آنقدر بازی میکردیم که اب شود..


هی یادش بخیر!!!!!!!!!


 دلمان لک زده برای یک ذره برف بازی. بزرگ که شدیم انگار همه دماغشان بالا رفته لامصب یک نفر هم نیست بیاید ما گوله برف بهش پرت کنیم... امروز برای اولین بار بود که از تعطیلی مدارس خوشحال نشدیم چون هیچ کس را پیدا نکرده بودیم که باهاش قرار و مدار برف بازی بگذاریم..

یاد آوری: این پست جهت در آوردن حرص بعضی ها نوشته شده!!!

[ ۱۳۸٩/۱٠/٢٦ ] [ ٥:۱۸ ‎ب.ظ ] [ ریحانه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
امکانات وب