طنز تلخ , قهوه اسپرسو!
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان

نوشتن خرکی را دوست می داریم. نمی دانیم شما هم امتحان کرده اید این نوعش را یا خیر... این که دستت را بگذاری روی "ب" و "ت" کی برد و شروع کنی هر دری و وری را که به مخت می رسد را روی صفحه سفید مانیتورت بالا بیاوری. این جور مواقع صفحه سفید مانیتور می شود مستراح ذهنی بشر که همه اضافات روده ای ذهنی خود را روی آن تخلیه می کند و با یک ضربدر سیفون را میکشد... و بعد از آن سبک و راحت و آزاد از آنچه که لوله های پولیکای مغزش را مسدود کرده بود به موضوع های مهم تری فکر مکند.
این نوشتن را دوست داریم. این که حتی حرکت انگشتانت را روی کی بردت نبینی و حتی ککت هم نگزد که مثلا" نوشتن" را" نسوتن" نوشتی..یا این که جای "می " ها با فعل ها عوض شده و یا جمله های خزعبلی که روی صفحه ردیف کرده ای اصلا هیچ قافیه و هیچ هماهنگی و وزنی ندارند و بیشتر شبیه قورباغه هایی هستند که دارند برایت اپرا اجرا می کنند تا مفهوم و موضوع..
این نوع نوشتن را دوست داریم چون در بند نیستی. چون لازم نیست مثل یک آدم اتو کشیده راه بروی و کفش هایت جیر جیر صدا دهد. دوستش دارم چون ذهنت را به حاشیه نمی برد یک راست میرود سر اصل مطلب... حتی می توانی همه انحرافات مغزی ات را رو کاغذ پیاده کنی و از این که تو را بی ادب و بی ناموس و بی غیرت و فاحشه و این ها بخوانند هیچ باکی نداری. دوست دارم این گونه نوشتن را چون مثل رقص است. می توانی کلمات را برقصانی و قر بدهی و بپیچانی و حتی می توانی برعکس هم بنویسی... می توانی به خودت فحش بدهی و خودت هم آیینه آیینه بگویی و یک زبان درازی با یک صدای ناهنجار (از همان هایی که شبیه صدای اگزوز خاور یا همان باد معده خودمان است) در بیاوری.
چقدر دوست داریم این گونه بنویسیم دوست داریم دستانمان هرز بروند و از هر کلمه ای که دلشان می خواهد استفاده کنند. حتی دوست داریم " سابون" را این گونه و "سحبت" و "صیب "و "غصطنتنیه" و هزار کلمه دیگری را به قانون خودمان بنویسیم...
امتحان کنید خیلی عالی است انگار دارید در استخری پر از شیر شنا می کنید. انگار دارید آروغ می زنید بدون این که مجبور باشید معذرت خواهی کنید. انگار که به پشت خودتان را از برج میلاد پرت می کنید بدون این که نگران باشید میمیرید.. لذت دارد دوستان امتحان کنید.
یادآوری: دوستان این هم نوعی نوشتن خرکی است. ببخشید بعضی جاها انحراف تربیتی داشت. چه کنیم که ذهنمان منحرف است دیگر...

[ ۱۳۸٩/۱٠/۱ ] [ ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ ] [ ریحانه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
امکانات وب